5.A – leden 2023

V lednu jsme byli pilní, procvičovali jsme a opakovali. Napsali jsme si pololetní písemné práce, ukončili první pololetí školního roku a plynule přešli do druhého. Naše snažení se vyplatilo, všichni jsme měli vysvědčení s vyznamenáním.

Na třídnické hodině jsme své několikaměsíční snažení zhodnotili a dali jsme si předsevzetí do dalších školních měsíců.

V průběhu měsíce jsme se zdokonalili v dělení dvojciferným dělitelem, prohloubili jsme si znalosti o podstatných jménech a v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme vytvořili spoustu pěkných prací a naučili jsme se správně stolovat.

Někteří z nás se zúčastnili soutěže v Matematické olympiádě. Tento měsíc proběhlo vyhodnocení. Nelča, Ondra a Šarlotka postoupili do okresního kola, Nelča se stala v okresním kole úspěšnou řešitelkou. Blahopřejeme. Pochvalu si ovšem vysloužili všichni účastníci této soutěže.

Poslední lednový týden proběhl turnaj pátých tříd ve vybíjené. Každá třída postavila dvě družstva a zvolila si svůj název. Naši třídu reprezentovali Šakalové a Kostíci. Vítězi turnaje se stali naši Šakalové, kteří získali putovní pohár a my jim tleskáme. Panovala skvělá atmosféra a výkony byly velmi vyrovnané.