5.A – květen 2023

V květnu jsme se zaměřili spíše na učení, ale přesto jsme měli pár skvělých akcí. V českém jazyce jsme se učili druhy číslovek. Referát o oblíbeném spisovateli jsme si připravili do hodiny čtení a ve výtvarné výchově jsme vytvořili ilustraci k nejmilejší knize. Matematika byla v květnu zábavná, ale i velmi naučná. Probrali jsme desetinná čísla a aritmetický průměr. Přírodověda byla věnována člověku a jeho zdraví. V informatice a vlastivědě jsme pracovali na prezentacích o zemích Evropy. Vlastivěda - dějepis byla velmi zajímavá, probírali jsme 2. světovou válku. Tělocvik nás moc bavil, protože jsme se naučili přehazovanou a základy atletiky. Naše slovní zásoba v anglickém jazyce se rozšířila, jelikož jsme vše mnohokrát procvičili. V pracovních činnostech jsme využili přírodu a vytvořili jsme mandaly. Mandaly se nám moc povedly a je vidět, že ke kráse se stačí jen rozhlédnout. Dozvěděli jsme se výsledky přijímacího řízení na víceletá gymnázia, kterého se zúčastnila více než polovina třídy. Akce:

3.5. - „Tonda obal na cestách“ – zábavná hodina o třídění a zpracování odpadu s naučnými hrami. Třídění odpadu nebylo tak těžké, jak se zdá. Dokonce jsme si to i vyzkoušeli a měli jsme pouze dvě chyby. To považuji za skvělý výkon.

16.5. - „Teplo a chlad“ – vyučovací hodina plná pokusů s tekutým dusíkem.

18.5. - „Dobrý skutek“ – dětem ze 2.B jsme připravili zábavné a hravé dopoledne. Děti se rozdělily po dvojicích a chodily po stanovištích, kde plnily pohybové, nebo vědomostníaktivity. Po absolvování všech disciplín dostali druháci od nás věcnou odměnu a my nějaké sladkosti od jejich paní učitelky. Moc jsme si to všichni užili, druhákům se dopoledne líbilo.

22.5. – „ Čtenářská gramotnost“ – testování žáků.

29.5. - „Dovednosti usnadňující učení“ – testování žáků. Dělali jsme online testy na počítačích. Většina měla dobrý výsledek.

Zapsaly: Nela, Eliška a Sofie