5.A – duben 2023

V dubnu jsme si užili více volna, jelikož byly velikonoční prázdniny. V českém jazyce jsme dokončili učivo o zájmenech a v matematice jsme prováděli písemné početní operace s desetinnými čísly, počítali jsme obvod a obsah obdélníku. Shrnuli jsme poznatky o krajích ČR a seznámili jsme se s tím, jak se žilo za první republiky. Test ze třetí lekce jsme si napsali v angličtině a pustili jsme se do lekce čtvrté, kde nás čeká nová slovní zásoba tematicky zaměřená na sport a volný čas. O člověku, jeho zdraví a zásadách první pomoci jsme se začali učit v přírodovědě. V rámci hodin českého jazyka, matematiky, pracovních činností a výtvarné výchovy jsme zvládli projekt Velikonoce. Sami jsme si vypěstovali řeřichu, kterou jsme následně využili pro zdobení pomazánek, které vznikly pod našima rukama v kuchyňce. Zapili jsme to čerstvým kopřivovým čajem slazeným medem - něco zeleného na „Zelený čtvrtek“. Čarodějnické učení proběhlo v pátek před třicátým dubnem, kdy se téma čarodějnic prolínalo všemi předměty. Umíme vymyslet skvělé čarodějnické slovní úlohy a také pěkně veršovat o čarodějnicích a jejich kouzlech. 13.4. jsme byli opět v unhošťské knihovně. Paní lektorka z nakladatelství Thovt pro nás měla připravenu strategickou hru s názvem „Středověk“. Moc jsme si to užili. 19.4. a 20.4. proběhly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia. Z naší třídy se zúčastnilo 13 žáků.