5.A – březen 2023

Tento měsíc jsme shrnuli učivo o přídavných jménech a pustili jsme se do prohloubení znalostí o zájmenech. Začali jsme počítat s desetinnými čísly. Zhlédli jsme výuková videa o 1. světové válce a okolnostech, které vedly k jejímu rozpoutání. Stále „cestujeme“ po krajích ČR a úroveň svých znalostí o nich prokazujeme v různých tajenkách, které vyplňujeme a také tvoříme. Dokončili jsme učivo o rozmanitosti přírody. Březnem se neslo téma Velikonoc a jara, takže jsme zdobili vyfouknutá vajíčka a malovali jarní květiny. A čím jsme si zpestřili výuku?

9.3. - Akce „Bubnování“ – seznámili jsme se s různými typy bubnů a hlavně jsme si skvěle zabubnovali, zadupali a zazpívali.

17.3. - Matematická soutěž „Klokan“ – zde se dařilo těm, kteří mají logické myšlení a představivost. Nejúspěšnějšími řešiteli v naší třídě byli Nela, Eliška, Ondra, Šarlota a Adam. Gratulujeme.

- Návštěva místní knihovny – sem chodíme moc rádi. Připomněli jsme si, že je březen měsíc knihy. Vyhledávali jsme v knihách zajímavosti a seznamovali s nimi ostatní. Paní Chvojková nám představila nové knihy, jež jsme si následně prolistovali a začetli se do nich.

V naší třídě se čte opravdu hodně. V hodinách českého jazyka průběžně prezentujeme knihy, které jsme přečetli. Vedeme si čtenářský deník již od čtvrté třídy. Knihy si vzájemně doporučujeme a půjčujeme. Oblíbené jsou také dílny čtení. V měsíci březnu jsme si dali „Třiceti denní čtenářskou výzvu“, jejíž splnění bylo ohodnoceno jedničkou a sladkou odměnou. Věnujeme se také práci s textem a ověřujeme si, jak jsme mu porozuměli. Čtení nás zkrátka baví.

23.3. - Výjezd do Techmanie v Plzni – do centra experimentální stanice pro zvídavé. Interaktivní expozice je zaměřena na poznávání v oblasti fyziky, chemie, biologie, astronomie a filmu. Absolvovali jsme se zde velmi poutavou show s tekutým dusíkem. Všem se akce moc líbila a užili si ji.

Soutěž „Spelling bee Contest“ – sedm zájemců z naší třídy se zúčastnilo soutěže pro páté a šesté ročníky ve spelování slov. Výkony soutěžících byly velmi vyrovnané. Děkujeme za organizaci této soutěže.

28.3. - „Den naruby“ – dárek dětí ke Dni učitelů. Tento den si připravili výuku žáci. Všichni si dali na přípravě záležet, hodiny byly pestré a zábavné. Všem patří velká pochvala.

Poslední březnový týden byl barevný, abychom si připomněli nadcházející pašijový týden. Každý den jsme přišli v dané barvě.

29.3. - Třídnická hodina – proběhlo hodnocení akcí třídy. Probrali jsme návrh červnového výletu. Zabývali jsme se posilováním vzájemné empatie a řešením vztahů v našem kolektivu.