4.C – září 2022

Začal nám nový školní rok. Čekalo nás mnoho změn. Mnoho NOVÉHO. Nová školní budova, no nová, jiná. Nová třídní paní učitelka a učitelé některých předmětů, nový spolužák, nový předmět Informatika, nové způsoby práce, no, zkrátka bylo toho opravdu hodně, a s tím bylo třeba se vypořádat. První školní měsíc jsme zjišťovali, kolik si pamatujeme z jednotlivých předmětů. Paní učitelka neznámkovala, ale oceňovala pochvalou nebo jedničkami zdařilé výkony. Vše jsme mohli okouknout a nyní je to na nás. Nabereme potřebné tempo a v říjnu už startujeme naplno. Proběhla také třídní schůzka, kde se i naši rodiče seznámili s paní učitelkou a s paní asistentkou Renatkou, která s námi bude letos také pracovat. V polovině měsíce jsme navštívili místní muzeum, kde nás tradičně provázela vždy milá a usměvavá paní Štěpánová. Vyprávěla nám o zahrádkářských výpěstcích a ukázala nám také unhošťské rarity. Dostali jsme dárek. Masožravku. Máme ji ve třídě, musíme se o ni starat. Snad to zvládneme. Jóoooo, jmenuje se Charles. Čím déle nám vydrží, tím budeme přidávat další jména. Jsme zvědaví, jak dlouhé bude její jméno na konci roku. No a učení? Zatím opakování ze 3. ročníku, takže někdo zjistil, že BRNKAČKA, někdo AHA, TO SI MUSÍM ZOPAKOVAT a p. učitelka doufá, že u nikoho nebylo: TO JSEM NIKDY NESLYŠEL/A. Hmmm, i kdyby, tak jí to neřekneme, ale vše doženeme:):):) FAKT. 19. 9. jsme měli besedu. Bylo to moc zajímavé. Už jsme se dozvěděli o houbách (vloni) a nyní o zvířatech. 23. 9. jsme vyrazili do knihovny, kde nás čekalo pěkné povídání o knížce Život u rybníka s následnou skupinovou prací s textem. 26. 9. proběhly v hodinách anglického jazyka aktivity zaměřené na oslavu Evropského dne jazyků. Seznámili jsme se s tímto významným dnem a zaměřili se na krátký vstup do jazyků, se kterými se můžeme setkat. A víte kde? Neřekli byste to, ale v naší třídě. Kromě angličtiny máme spolužáky, kteří znají ukrajinštinu, ruštinu a vietnamštinu. Poslechli jsme si základní fráze, zkoušeli je opakovat. Nejvíce jsme se zapotili u vietnamštiny. Skončil tedy první měsíc společného poznávání, seznamování, opakování, hraní a nyní se zaměříme na rozvíjení vědomostí a dovedností tak, abychom se dokázali orientovat v životě, dokázali si naslouchat, sdílet, argumentovat a spolupracovat, společně řešit problémy a taky učit se učit. A hlavně BÝT SPOLU V POHODĚ. Určitě to zvládneme. Tak tedy POZOR. UKONČETE NÁSTUP A VÝSTUP. JEEEEEEEEDEM!!!!!