4.C – únor 2024

Přehled učiva: ČJ - vzory podstatných jmen rodu středního, psaní i/y v koncovkách, tvořivé činnosti s literárním textem ( přednes básně) M - počítání s čísly přes deset tisíc, porovnávání, zaokrouhlování, sčítání a odčítání, konstrukce čtverce a obdélníku Výuku českého jazyka a matematiky jsme si v některých hodinách zpestřili procvičováním probíraného učiva na školních tabletech. AJ - téma: Můj kamarád - tvorba vět v přítomném čase prostém ve 3. osobě, dialogy Vl - přemyslovští králové, vodstvo ČR Přv - neživá příroda - minerály a horniny HV - hudební rytmus - vytleskávání, hra na tělo, vokální a instrumentální činnosti Akce: 15. 2. - návštěva místní knihovny, kde jsme byli seznámeni s výpůjčním řádem. Paní knihovnice nám také přečetla úryvek z knihy a nabídla nám k četbě knihy různých žánrů, které jsou vhodné pro náš věk. 21.2. - školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnily tři dívky z naší třídy. Na medailové třetí příčce se umístila Nikolka Kratochvílová - gratulujeme. Výkony všech zúčastněných byly velmi zdařilé. Školnímu kolu předcházelo kolo třídní, takže o přednes básně nebyl nikdo ze třídy ochuzen. 26.2. - HURÁ JARŇÁČE :) Poděkování: Děkujeme ještě touto cestou všem rodičům, kteří přispěli finanční částkou na různé hry a stavebnice pro děti do naší třídy. Paní Šerešové velmi děkujeme za zprostředkování celé akce a za zajištění strašilek, o které se úspěšně staráme a které rostou před očima.