4.C – únor 2023

Únor bílý, pole sílí, říká pranostika. Příroda má odpočívat pod bílou peřinou, ale ta nám jaksi nepřiletěla. Za sněhem mnozí z nás míří do hor, ale i tady jen jakžtakž. No uvidíme, čím nás počasí ještě překvapí. V únoru na nás čekalo:

3. 2. pololetní prázdniny – super

8. 2. zahájení fotosoutěže, která je v režii žákovského parlamentu, v naší věkové kategorii zvítězilo v anketě téma “Domácí mazlíčci“

9. 2. jsme navštívili místní muzeum a vyslechli velmi poučné vyprávění paní Štěpánové o masopustu. Víte, co je klibna nebo kdo byl laufr? Tak za rok nezapomeňte vyrazit do muzea. Vše tam uvidíte a uslyšíte:-)

15. 2. třídnická hodina na téma Tvořivě řešíme mezilidské situace

20. - 24. 2. jarní prázdniny – dvakrát super

V tomto měsíci jsme se potýkali v češtině stále s podstatnými jmény (myšmi, vešmi, bez reklamy a s reklamami – no to snad ani není možné). V matematice počítáme, počítáme – stále vše do 10 000 a rýsujeme a rýsujeme – tentokrát trojúhelníky. V angličtině se věnujeme okruhu zvířata a učíme se o nich hovořit. Ve vlastivědě jsme se od přemyslovských knížat probojovali k přemyslovským králům a také na mapě vyhledáváme různé vodní toky a plochy. Jste zvědaví, jak to bylo s cool pracovkami? Tak tedy – výuka interaktivní, kreativní a zábavná: ve dvou skupinách jsem sestavovali ze stavebnice Lego Mindstorms roboty. Vybrali jsme si robota , který se jmenuje Charlie a podle návodu ho sestavili. Spolupráce ve skupinách byla úžasná. Vše se podařilo. Ale netrpělivě jsme čekali na hodinu informatiky, protože jsme měli roboty programovat. Trochu jsme se báli. Pokud bychom totiž udělali při sestavování chybu, nemusela by se věc podařit. Napětí rychle povolilo, protože robůtci se pohybovali, tančili, mávali a plnili spoustu dalších pokynů. PS p. učitelka byla moc ráda, že nás obě činnosti bavily a že jsme prý úžasně spolupracovali. A to potěší. Joooo, ještě jednu obrovskou pochvalu jsme dostali. S paní asistentkou Renatkou jsme demontovali naše výrobky ze stavebnice Merkur a všechny součástky roztřídili a poskládali do krabic – PROSTĚ NÁDHERA. No a také se někteří z nás pečlivě připravují na účast v recitačních soutěžích, ale o tom až v březnu. Tak se těšte!