4.C – říjen 2023

Učivo: ČJ - slovní zásoba (vyjmenovaná slova, slovní druhy) M - pamětné a písemné početní operace s čísly do 10 tisíc, dělení se zbytkem, převody jednotek délky, vzájemná poloha přímek a jejich rýsování AJ - téma rodina a oblečení Vl - zeměpisná část: ČR - demokratický stát (státní zřízení, řízení státu), státní svátek 28. říjen - dějepisná část: Pravěk Akce: 5.10. - Beseda "Jak se kreslí Večerníček" se spisovatelem a ilustrátorem Vhrsti. Děti se seznámily s tím, jak vznikal večerníček Bílá paní na hlídání. Bílou paní a další postavy si nakreslily krok za krokem pod vedením známého výtvarníka. Kresby se moc povedly. 17.10. - Primární prevence: Puberta. S paní lektorkou si žáci prošli úskalími puberty, která je mohou potkat. 31.10. - Halloween ve škole - tematická výuka. Projekt Pravěk: skupinová práce. Tomuto tématu jsme věnovali celý týden. Navštívili jsme místní muzeum, kde jsme si mohli osahat pravěké nálezy z okolí Unhoště. Pracovali jsme s různými publikacemi, ze kterých jsme vybírali důležité informace. Seznámili jsme se s autorem Eduardem Štorchem a četli jsme si úryvky z jeho knihy Lovci mamutů. Zpracovali jsme časovou osu a na mapě jsme si označili významná naleziště pravěkých artefaktů na našem území. Z hlíny jsme vytvarovali Věstonickou venuši. Zvládli jsme i rituální tance. Projekt jsme zpracovali na velký arch papíru a každá skupina ho prezentovala před tabulí. Vzájemně jsme si svá snažení bodovali. Za projekt jsme získali dvě známky a ti nejlepší také drobnou věcnou cenu.