4.C – říjen 2021

V říjnu jsme navštívili Vlastivědné muzeum v Unhošti, kde se konala výstava Škola - základ života. Děti si vyzkoušely psaní na břidlicovou tabulku, prohlédly si staré učebnice a pomůcky, dozvěděly se, k čemu sloužila Kniha hanby a Zlatá kniha a mnoho dalšího. Děti také absolvovaly program Abeceda peněz, díky kterému nahlédly do tajů rozpočtů, příjmů a výdajů...

31.10. se ve většině anglicky mluvících zemích slaví Halloween - a tak jsme o hodinu angličtiny nezaháleli. Žáci se naučili nová slovíčka, poslechli si tajemnou pověst, která se k Halloweenu váže, a nakonec se vyřádili i z té kreativní stránky - z plastelíny modelovali věci a postavičky typické pro tento svátek. Ve vlastivědě a přírodovědě se zabýváme i pokusy - zkoumali jsme rychlost odpařování vody a na Den stromů, jenž se slaví 20. října, si každá řada ve třídě pojmenovala semínka jasanu. Teď se těšíme, až nám vyklíčí a budeme mít vlastní malé stromečky! O angličtině také pracujeme na různých projektech - v říjnu jsme se zabývali zdravím, a tak děti měly za úkol vymyslet a nakreslit reklamu vedoucí ke zdravému životnímu stylu. V hodinách českého jazyka jsme se zabývali převážně stavbou slova, v hodinách matematiky řešíme hlavně malou násobilku, sčítání a odčítání a úlohy s tím spojené; v geometrii jsme probrali přímky, rovnoběžky a rovinné útvary.

V hodinách výtvarné výchovy žáci vytvořili houbové zátiší, pomocí temperových barev namalovali listy. Nechybí obrázky s halloweenskou tématikou. Žáci se svými obrazy podíleli na výzdobě nákupních prostor obchodního domu v Kladně. Za účast na výzdobě jsme obdrželi poukázku v hodnotě 1000,- Kč. Poukázku použijeme na nákup výtvarného materiálu.

V říjnu proběhla také první třídnická hodina - shrnuli jsme a zhodnotili uplynulé období a zahráli si několik her.