4.C – prosinec 2023

Učivo: ČJ - vyjmenovaná slova (procvičovali jsme také na tabletech), povídali jsme si o vánočních tradicích (reprodukce textu). M - násobení víceciferným činitelem, písemné dělení, rýsování kružnic a pravoúhlého trojúhelníku. AJ - dokončení 2.lekce (test), úvod do 3. lekce ( Do you like...?). K navození vánoční atmosféry jsme si pustili film v angličtině s českými titulky Grinch. Vl - zeměpisná část: Mapy - rozdělení, měřítko, obsah. Dějepisná část: Středověk - Velkomoravská říše - jak se zde žilo, příchod Konstantina a Metoděje. Přv - živočichové (obratlovci, bezobratlí). Akce: 7.12. - primární prevence (finanční gramotnost). Navštívil nás školitel z České spořitelny s programem "Abeceda peněz". Děti se seznámily s pojmy rozpočet, výdaje, příjmy a zisk. Vyzkoušely si přípravu rozpočtu na školní závody a následně prošly vědomostním testem. Za svoji aktivitu byly odměněny samolepkami. 12.12. - "Vánoce v muzeu". V rámci hodiny výtvarné výchovy jsme navštívili místní muzeum a zhlédli jsme zde výstavu s vánoční tematikou. 14.12. - divadelní představení v anglickém jazyce "Christmas Escapades" proběhlo v Sokolovně. 15.12. - divadelní představení "Myši patří do nebe". Tentokrát jsme se vypravili do kladenského Divadla Lampion. Představení se nám velmi líbilo. 18.12. - vánoční pásmo v anglickém jazyce, které si připravili žáci ze 6.B. 21.12. - "Vánoční zvyky a tradice". Poslední společný den v tomto roce jsme zahájili diskotékou pro 4. a 5. ročníky v Sokolovně. Po hodině jsme se přesunuli do třídy, kde nás čekalo rozkrojení jablíčka, zpívání, předávání dárků, pojídání dobrot a veselé tancování. Atmosféra byla skvělá, všichni jsme byli spokojení a bezvadně jsme si to užili. Každý prosincový školní den jsme si rozbalili ruličku s úkolem z adventního kalendáře, aby nám to těšení na Ježíška rychleji utíkalo. Zúčastnili jsme se soutěže o nejhezčí vánoční dveře, kterou jsme bohužel nevyhráli, přestože jsme si s výzdobou dveří dali práci. Tak snad příště. Ve třídě jsme měli také krásný vánoční stromeček, který nám daroval pan Bedřich Svoboda, kterému tímto moc děkujeme.