4.C – prosinec 2022

Je prosinec a vrabec prosí, mějte lásku v duších… se zpívá v jedné krásné písni. My, přestože nejsme vrabci, prosíme o to samé. Je poslední měsíc v roce, mnohým jsme prošli, a tak pojďte se s námi usmívat, co jen to půjde. Děkujeme. A co se u nás v tomto měsíci událo?

• 2. 12. jsme měli v rámci přírodovědy on-line besedu o obnovitelných zdrojích

• 5. 12. nás navštívili Mikuláš, čert a anděl. Byli jsme hodní, jak jinak), takže nám přinesli nějakou tu dobrůtku.

• 6. 12. jsme navštívili Muzeum v Novém Strašecí, kde jsme zhlédli expozici Keltové na Rakovnicku a také si vyzkoušeli výrobu hlavy Kelta, která je nejznámější památkou z období Keltů

• 11. 12. v období adventu si někteří z nás zazpívali vánoční písně u vánočního stromu

• na 20. 12. jsme plánovali vánoční besídku pro rodiče, ale protože nás mnoho pro nemoc chybělo, museli jsme ji přeložit na leden

• 21. 12. jsme odnesli přáníčka pro klienty Centrinu – snad jim andílci štěstí přinesou radost a nám dobrý pocit, že jsme vyloudili úsměv na jejich tvářích a tento den jsme si jen v malém počtu také udělali malilinkatou besídečku a rozdali dárečky.

Při všech slastech a strastech jsme se samozřejmě také věnovali výuce. V češtině nás napadla vyjmenovaná slova. Ubránili jsme se a bojovali statečně. Nějaké ztráty jsme utrpěli, ale není všem dnům konec a my se rozhodně nevzdáme:-) V matematice zvládáme sčítat, odčítat, násobit a dělit, poznáváme římské číslice počítáme slovní úlohy. Trénujeme manipulaci s kružítkem. U někoho je to běh na dlouhou trať, protože zvládnout kružnici na jeden pokus, dá fakt zabrat. To nám věřte. V angličtině posloucháme, mluvíme, čteme a píšeme. Vše se točí okolo dnů v týdnu, školy a volného času. Stále využíváme aplikaci Wocabee. Někteří opravdu perlí. Vlastivěda - středověk nás baví a pohoří ČR pojmenujeme i vyhledáme na mapě. O Vv a Pč jsme vyráběli anděly pro své nejbližší. Moc se nám povedli a určitě z nich budou mít veeeelikou radost.

A máme za sebou další rok. Vzpomínat budeme jen na vše dobré, a Vám všem přejeme hlavně hodně zdraví a nezapomeňte – lásku v duších.