4.C – Čertovské učení – projektový den

Už do rána byly děti nedočkavé (a některé trochu nervózní) - vždyť dnes má přijít Mikuláš! Musely však udržet nervy na uzdě, protože první dvě hodiny byly věnovány dopravní výchově. Poctivě se tak učili značky a řešili dopravní situace, dokud nevtrhli do třídy dva čerti. Za nimi v závěsu byl samozřejmě Mikuláš a dva andělé. Některé žáky si dokonce vybrali pro cestu do pekla, jenže my jsme jim tak pěkně zazpívali, že nás nakonec nechali... Nebo se možná lekli toho, že jsme je začali zkoušet z dopravních značek!

Po zbytek čertovsky laděného dne děti malovaly Mikuláše, čerty a anděly, abychom pak na konci vylosovali vždy 3 nejpovedenější výtvory a vyzdobili si s nimi třídu. Čertíci nám proklouzli i do hodiny českého jazyka - podívejte se sami, jaké příběhy (či dokonce básničky!) s čertovskými slovními druhy děti vymyslely...

V průběhu dne děti samozřejmě potěšily i sladké odměny. Celý den si moc užily.