4.C – Projektový den 26.10.2021

Projektový den - Voda

Téma projektového dne nám krásně zapadlo do učiva přírodovědy, kde se právě učíme o neživé přírodě. Nejdříve jsme zhlédli krátký film Nezkreslená věda - Voda, a poté si ověřili nám už známe znalosti pomocí pracovního listu. Následně jsme probrali důležitost vody a zabrousili jsme také do ekologie a environmentální situace v ČR a ve světě.

Během druhé hodiny jsme se pustily do výroby plakátů jednotlivých vodních ekosystémů. Někteří stihli dokonce i vymodelovat vodní živočichy s plastelíny! Ani cizí jazyk jsme nenechali ladem a zopakovali si anglická slovíčka, která už známe a která souvisí s vodou.

Nezanedbali jsme ani experimentální stránku. Děti se podívaly do mikroskopu na to, jak to vypadá uvnitř stonku vodní rostliny, a také na plankton, tedy malinkého vodního živočicha. Poté si vyzkoušely několik pokusů - zkoumali např. rozpouštění syntetických barev ve vodě nebo zkoušeli sílu povrchového vodního napětí.

Na závěr projektového dne jsme procvičili naše hlasivky a zazpívali si několik písní, ve kterých je aspoň slůvko o vodě. Nejoblíbenější byla jednoznačně písnička Tři citrónky.

Projektový den si děti užily - mezi nejoblíbenější aktivity se zařadily pokusy a první zkušenosti s mikroskopováním.