4.C – listopad 2023

Učivo: ČJ - stavba slova, práce s knihou (dílna čtení), pověsti. M - porovnávání, zaokrouhlování, sčítání a odčítání přirozených čísel do 10 000, dělení čísel zakončených nulami, slovní úlohy, měření a rýsování úseček, převody jednotek délky. AJ - téma oblečení: vazba have got / has got, tvoření záporu a otázek, přivlastňovací zájmena my/your. Vl - zeměpisná část: ČR - státní členění ČR, obyvatelstvo, státní svátek 17. listopad. Dějepisná část: Středověk - Sámův kmenový svaz, Velkomoravská říše. Akce: 10.11. - Projekt "Spolu". Tento den jsme strávili mimo školu společně se třídou 8.C, která je naším patronem. Osmáci si pro nás připravili dopoledne plné aktivit. Rozdělili jsme se do skupin a na trase dlouhé asi 4 km jsme na osmi stanovištích plnili různé úkoly. Prověřili jsme si tak svoji pohybovou zdatnost, smyslové vnímání či paměť. Na závěr proběhlo vyhodnocení, společné hry a povídání u čaje, který nám připravil Pepíno Gore (velký dík). Čas strávený se staršími spolužáky se nám moc líbil a naplánovali jsme další společnou akci. 15.11. - "Pyžamový den". Někteří z nás se zúčastnili a výuku strávili ve svém nočním oblečku 🙂 16.11. - hudební představení "Jak Uhlíř Skoumal Svěrák". Představení se uskutečnilo v kladenském kině Hutník a bylo plné humoru a písniček. 26.11.- "Vánoční setkání" na "Komendě". Z naší třídy se do akce aktivně zapojila paní Šerešová, která měla pro děti a jejich rodiče připraveno pěkné vánoční tvoření. Moc děkujeme.