4.C – listopad 2022

Listopad, listopad, lísteček mi na dlaň spad………. Jak výstižné:) a nespravedlivé:) Příroda se pomalu začíná ukládat ke spánku a my musíme naopak být bdělí a ve střehu, protože máme za sebou 1. čtvrtletí školního roku a je třeba vyvinout aktivitu, aby naše pololetní hodnocení bylo nej……... Tak tedy. Jsme ve škole již třetí měsíc. Pochopili jsme, jak to chodí na budově 70. Už víme, co po nás asi p. učitelky budou v hodinách chtít. No, někdy to ještě není úplně podle jejich představ, ale opravdu se snažíme. Ony to chápou. V češtině jsme začali bojovat se stavbou slov, učíme se vysvětlovat jejich význam a přemýšlíme o tom, jak mohla vzniknout.V matematice počítáme do 10 000, až se z nás kouří:) Pamětně i písemně – no, kdo se v tom má vyznat. V geometrii si už nekroutíme ruce a prsty, mnozí fakt obstojně rýsují. My jsme totiž viděli co se stane, když někdo neumí vyprojektovat správně plány nebo je naopak neumí číst. V angličtině nám moc pomáhá aplikace Wocabee. Absolutní vítězkou je Lucinka - gratulujeme, blíží se k ní Kuba O. a Janek. Tak kluci, snad se nenecháte zahanbit:) Vlastivěda pro nás není věda, spíš takové povídání a objevování. Zvládli jsme pravěk, poznáváme staré pověsti. Také se seznamujeme s různými druhy map a učíme se v nich orientovat. Měli jsme druhou třídnickou hodinu. Zkoušeli jsme si, jak se můžeme uvolnit a nabrat síly a taky, jak vnímáme to, co nám druhý třeba sděluje kreslením na záda. Moc se nám nevedlo, ale pěkně jsme se pobavili. A o to přece jde. Pak přišla ta vážnější část. Hodnotili jsme, jak se nám vedlo v různých předmětech, říkali si, co bychom mohli zlepšit a jak. Každý jsme jiný a každý potřebuje něco jiného. Vůli ale musíme mít všichni. My to ale zvládneme. Nebojte. 24. 11. nás navštívil p. Sobotka a seznámil nás prostřednictvím interaktivního programu s tím, že peníze sice nekoušou, ale člověk to s nimi musí umět. Seznámili jsme se s pojmy hospodaření, rozpočet, pracovali jsme v týmu s vidinou společného cíle a poznali jsme, že vydělat peníze nemusí být dvakrát snadné. A víte, co nás teď bude popohánět? Annnnnno. Přece se všichni začínáme těšit na Ježíška. Advent jsme zahájili zpěvem u vánočního stromu. Takže prosinec je opravdu čas očekávání.