4.C – listopad 2020

V průběhu listopadu jsme se učili distančně pomocí aplikace Teams. Rodičům i dětem náleží velká pochvala, protože jsme vše nakonec bez problémů zvládli, na online hodiny všichni chodili a mnohé nás i bavily. Zvláště tehdy, když jsme si dělali opakovací kvízy na Kahoot, nebo si zkusili únikové hry. Ukázalo se, jak je důležité dávat pozor při češtině a matematice, ten, kdo všechno ovládá, snadno i unikne. A ve strašidelném lese určitě nikdo moc dlouho pobývat nechtěl. Online hodiny jsme si také zpříjemňovali tématicky – měli jsme například klouboukový, či plyšákový den.

V matematice jsme si všichni vyzkoušeli soutěž Klokan a dokonce tři z nás – Maty L., Fanda a Alex R. - dosáhli plného počtu bodů. Někteří ze třídy se účastnili Zátopek RACE a celá třída se zapojila do projektu Statistického úřadu Minisčítání.

Nezaháleli jsme ani ve sportovních aktivitách a ve tvoření. Vyrobili jsme veselé halloweenské kolíčky a namalovali spoustu obrázků s podzimní tématikou. Také jsme se ukázali jako nápadití a šikovní kuchaři. V rámci pracovních činností jsme měli pro rodiče a sourozence připravit palačinky, či nějaký jiný chutný pokrm.

V rámci opakování látky žáci 4.C připravili plakáty: What is healthy and what is unhelathy.
Mgr. Hanna Mederly