4.C – leden 2024

Přehled učiva: ČJ - slovní druhy, mluvnické kategorie podstatných jmen, pohádka, vyprávění, tematické čtení s porozuměním, prezentace knih z mimočítankové četby. M - dělení jednociferným dělitelem, slovní úlohy, převody jednotek délky, trojúhelníková nerovnost. Výuku českého jazyka a matematiky jsme si v některých hodinách zpestřili procvičováním probíraného učiva na školních tabletech. AJ - téma: Moje škola, Moje zájmy, Dny v týdnu - tvorba otázek, konverzace na dané téma. Vl - zánik Velké Moravy, život v našich zemích za přemyslovských knížat, zemský povrch v ČR, práce s mapou. Přv - neživá příroda, voda a její koloběh. HV - v lednu jsme nejen zpívali, ale také tancovali. Jelikož se v lednu uzavírají známky, vrcholí naše snažení. Napsali jsme si pololetní práci z matematiky a českého jazyka, v ostatních předmětech jsme psali testy. 31.1. jsme obdrželi výpisy z vysvědčení. Konec školního roku byl u nás poznamenán vysokou nemocností, takže jsme se s novým učivem trochu zpomalili. Kulturní akce a trávení přestávek: 15.1.2024 - cimbálová muzika Réva - vystoupení se konalo ve sportovní hale v Unhošti a my jsme si užili skvělou hodinu. Zpívalo se, tančilo, soutěžilo a nechyběla ani legrace. Týdenní soutěž ve stavbě z lega zpříjemnila trávení přestávek. Výsledná díla jsme na konci týdne prezentovali a ti nejlepší získali věcnou LEGO odměnu. Těšíme se na další soutěžení.