4.C – leden 2023

Leden, ten se pyšně tváří, je vždy první v kalendáři. Leden dělá vždycky skok, ze starého v nový rok. A je to tady. Nový rok nás teleportoval:-) 3. 1. do školy se vším všudy. Nejdůležitější ale bylo, že mnozí z nás se uzdravili a opět jsme se sešli skoro v plném počtu.

5. 1. jsme konečně pozvali své rodiče a ostatní rodinné příslušníky do třídy na POVÁNOČNÍ besídku. Připravili jsme si Vánoční hru se zpěvy. Opravdu se nám představení podařilo a myslíme, že některým maminkám či babičkám ukápla i slzička.

10. 1. se uskutečnila on-line třídní schůzka. Maminky a tatínkové, snad z nás máte radost.

25. 1. následovala třídnická hodina, na které jsme hodnotili své pokroky, ale také si sdělovali, co nás trápí a hledali cesty, jak řešit některé situace

27. 1. paní učitelka odeslala do výtvarné soutěže Třikrát co? práce našich spolužáků – Aničky, Marušky, Sama a Séby. Budeme jim držet palce v aukci všech obrázků, které budou vystaveny na prodejní výstavě během Koncertu na podporu Stipendia Václava Havla v Praze.

A co učení – chce se říci mučení, ale to opravdu není. Už jsme pochopili, že vše nemůže být jenom zábava a některé věci musíme prostě zvládnout. Ale to je život, říká paní učitelka:) Tak tedy v češtině se přetahujeme s podstatnými jmény. Ale ano, máme větší sílu, jde nám to. V matematice počítáme s velkými čísly – zatím do 10 000. Také stále dělíme jednociferným dělitelem – někteří velmi úspěšně a ti ostatní, no, zkrátka musí více trénovat. V angličtině určujeme čas – to je fakt nářez, rozšířili jsme si slovní zásobu o školní předměty a mluvíme o tom, co máme a nemáme rádi, co se nám a našim kamarádům líbí nebo nelíbí. Ve vlastivědě jsem se seznámili s Přemyslovci knížaty a také naučili spoustu věcí o vodě na Zemi. A víte co bylo nejzajímavější? V rámci Pč jsme měli RETRO PRACOVKY A COOL PRACOVKY. Že nevíte, co to je? Byly to super hodiny. V retro pracovkách jsme stavěli ze stavebnice Merkur. Všichni jsme se do konstruování zabrali tak, že jsme nechtěli přestat a vyplňovali touto činností i přestávky. Některá děvčata sestavovala různé bytečky a navrhovala místnosti a vybavení z další starodávné stavebnice. Tato stavebnice opravdu dlouho ležela zapomenutá v regálu, ale my objevili i v dnešní době její kouzlo. A cool pracovky? Tak to si počkejte do února:-)

A pak nastal ten dlouho očekávaný den – VYSVĚDČENÍ. No, sice jsme obdrželi jen Výpis z vysvědčení, ale se stejnou platností. Výkony všech byly velmi pěkné, takže i známky tomu odpovídaly. Teď už jen se stejným výsledkem absolvovat pololetí druhé. To dáme, na to máme.