4.C – leden 2022

V hodinách českého jazyka jsme začali novou velkou kapitolu - vzory podstatných jmen. V matematice sice máme čím dál větší čísla, ale stále opakujeme sčítání, odčítání, násobení a dělení. Na začátku ledna nám přišla odpověď od Santy (Greetings from the North pole!). V hodinách přírodovědy jsme vyráběli plakáty - každá skupinka měla svůj strom. V přírodovědě jsme si také zkusili poznávačku. Vyrazili jsme také na naučnou vycházku do okolí Unhoště. Poznávali jsme rostliny, zvířata a další přírodniny, o kterých jsme se učili, a tak bylo skvělé, že se nám povedlo některé pozorovat i ve svém přirozeném prostředí. Povídali jsme si také o historii Unhoště a spojili tak vycházku i s učivem českého jazyka a vlastivědy. Někteří se také zúčastnili Ptačí hodinky, celostátní akce sčítání ptactva!

V rámci hodin pracovních činností žáci vyrobili z roličky toaletního papíru krásné sovy. K příležitosti svátku sv. Valentýna si žáci vyrobili srdíčko z vlny a papírovou kravatu. V hodinách výtvarné výchovy pomocí vodových barev malovali tučňáka, valentýnské srdce a zimní krajinu dle předlohy obrázků Josefa Lady. Také v lednu jsme se zapojili do mezinárodní výtvarné soutěže. Obrázky jsme poslali do galerie v Lidicích. Tématem této soutěže bylo "Muzeum". Výstava bude zahájena v měsíci červnu letošního roku.

Na konci ledna děti dostaly pololetní vysvědčení, a s nově získanou motivací jsme společně vykročili do druhého pololetí školního roku.