4.C – květen 2023

Už to jede, už se to sype………. Pomalu se blížíme k cíli naší školoroční cesty. Květen je měsíc, kdy nás čeká spousta akcí, na které se velmi těšíme. Zároveň ale budou paní učitelky vyžadovat, abychom s blížícím se závěrem roku mysleli na závěrečné hodnocení, a proto se intenzivně věnovali domácí přípravě a ve škole se nenechali na ničem nachytat. No, nemilé, ale určitě to dopadne dobře. Prostě musí. Takže:

6. 5. beseda Tonda obal na cestách – vyprávění o třídění odpadu (víme, známe, ale ještě, abychom dodržovali, že)

10. 5. focení – jééééé, jak asi budeme vypadat

12. 5. Velcí učí malé – tak to vám tak jednou přijdou vyučovat matematiku Honza a Tomáš z 9. B. Nebyla to ledajaká matematika. Představte si, hráli jsme matematický poker – vznešeně se hra nazývala Matematiko. Poznali jsme, že musíme nejen ale fakt dost přemýšlet, ale že velkou úlohu má i štěstí. Hodina s kluky byla velmi fajn.

23. 5. se konal Sportovní den – z naší třídy se zúčastnili Lili, Janek, Štěpán a Týna – děkujeme za reprezentaci třídy

30. 5. jsme zakončili doplňkovou činnost našeho školního vzdělávacího programu, které nám rozšířila vědomosti a dovednosti z dopravní výchovy. Zástupci Labyrintu nám přijeli předat drobné odměny a někteří z nás obdrželi za výborné výsledky průkazy cyklisty.

A jakému učivu jsme se věnovali:

Čeština – dokončili jsme učivo o slovesech, napsali opakovací práci – jak jinak:-), pak jsme se věnovali větě jednoduché a souvětí, učili jsme se vyhledávat základní skladební dvojici – podmět a přísudek (nějací neznámí páni, ne; kde je máme asi najít)

Matematika – počítali jsme stále do milionu, pak jsme pracovali se zlomky – to byla trochu silnější káva, ale musí to prostě jít, poznávali jsem vztahy mezi čísly – rovnice, nerovnice, převáděli jednotky délky času, hmotnosti a objemu, což je pro život veeeelmi potřebné. V geometrii jsme určovali osově souměrné útvary (někdo vidí hned, někdo ani když se fakt snaží), rýsovali jsme osu souměrnosti.

Angličtina – pořád se zdokonalujeme v mluvení, čtení, psaní, porozumění, procvičujeme na tématech měsíce, roční období, počasí.

Vlastivěda – ochrana životního prostředí; Habsburkové a renesance; majetek, vlastnictví – je to docela záběr

Výtvarka – vytvářeli jsem práce na téma cyklistické závody a také kreslili brouky – to byla docela piplačka, ale výtvory stáli za to

Pracovní činnosti – jsme vytvářeli jedlé obrazy. Ptáte se, co to je? Tak to vám tak jednou přinese p. učitelka těsto na pizzu, my doneseme spousty ovoce a zeleniny a už tvoříme květiny, lidi, zvířata. Kocháme se.Pak obrazy upečeme, opět se pokocháme, uděláme si dobroučké dipy, no a …...co myslíte? Jasně. Pak to všechno s chutí sníme.

A to byl celý náš předposlední měsíc ve škole.

Těšte se s námi na červen, na červenající se jahody a pobývání u vody (možná).