4.C – duben 2023

Tento měsíc nebudeme nic dělat. Nechce se nám. COŽE? Jééééé, no přece APRÍL. Ani na chvilku jste tomu nevěřili, že ne? No ale už jen dva prstíčky…. tedy dva měsíce a školní rok bude za námi. Počasí opravdu aprílové, jarní únava některé zmáhá, takže si musíme sami čas strávený ve škole nějak vylepšovat. Tak se na to pojďte podívat.

6.-10. 4. velikonoční prázdniny a volno – dobrý začátek, že ano?

13. 4. návštěva knihovny – velmi milá paní z nakladatelství Thovt si s námi zahrála strategickou hru Středověk. Byl to docela záběr na přemýšlení a promýšlení, jak a co udělat. Zvládli jsme to a ještě se nám povedl husarský kousek – dvě skupiny získaly stejný počet bodů – prý se to ještě nikomu nepovedlo.

17. a 18. 4. čtvrtletní hodnocení a třídní schůzka pro rodiče – myslíme, že jsme nikoho nezklamali, ale důležité je, jak to cítíme sami a co vlastně chceme. JE TO JEN NA NÁS. Za pomoc ale děkujeme.

20. 4. Pyžamový den – některá naše „pyžamátka“ si celý den hověla v nočních úborech

21. 4. Den Země – v tento den jsme vyrazili do nedalekého parku a naší planetě připravili malou oslavu. Z toho, co nám nabízí jsme se pokusili vytvořit obrazy. Vše jsme nafotili, a pak si společně a do detailů výtvory prohlíželi. Někteří se zaměřili na to, jak my lidé planetě škodíme, někteří hledali krásu v přírodninách. Zahráli jsme si hry s přírodní tematikou a zasoutěžili. Naší Zemi jsme vytvořili dárek – planetu se sliby v našich dlaních, jak se o její dlouhověkost postaráme a ještě jí vyrobili srdce z přírodnin

26. 4. návštěva dopravního hřiště v Kladně – to byla jízda! Cyklisti, chodci, řešení různých dopravních situací. A co víc? No přece ta nová kola a koloběžky. Super dopoledne. Jen ta zima. Nám moc nebyla, my byli v pohybu, ale p. učitelka a p. asistentka nebyly z počasí nadšené. Občas jim drkotaly zuby.

27. 4. McDonald´s Cup – fotbalový turnaj pro žáky a žákyně základních škol – z naší třídy byl vybrán Janek – kluci bojovali ze všech sil, a to se cení

28. 4. čarodějnické učení – lektvary a lektvárky, kouzla a čáry – to všechno jsme si vyzkoušeli právě v tento den – někteří byli zběhlí čarodějové a čarodějky, někteří byli v úžasu a Lili, Lucka a Anetka si pro ostatní připravily některé pokusy, které nás naučily – děvčata, moc vám děkujeme, byl to velmi příjemný den

A asi byste chtěli vědět, jak jsme v tomto měsíci pokročili. Tak tedy:

Čeština – zlomek učiva o slovesech (říká paní učitelka), bylo toho ale tolik, že snad víc už být nemůže. Ale my už víme, že čeština je složitá. Máme ji ale rádi, je to přece mateřština. Matematika – složené příklady (hlavně jejich zápis postupných výpočtů – to byl masakr, ale už to opravdu všichni zvládáme – p. učitelka má radost HURÁ!!!! Dále složené slovní úlohy, to je horší káva, ale makáme na tom. TO DÁME. Jo a ještě čtverec a obdélník v geometrii – tady ještě máme co dohánět. Učivo ovládáme, ale z úrovně našich konstrukci někdy p. učitelce stojí vlasy na hlavě. Prý nám nedá pokoj, dokud prý konstrukce nebudou přesné, čisté a tenké. Hm, těžký úkol, ale když to zvládli jiní, tak my přece taky. Angličtina – zdokonalujeme se v mluvení, čtení, psaní, ale i v porozumění, procvičujeme na tématech město, vesnice. Jo a vlastně taky jsme se naučili docela pěknou píseň, kterou doprovázíme i pohybem Follow me. Vlastivěda – zemědělství a průmysl ČR, Jan Hus a husitství Výtvarka – víte, že se dá provést i diktát ve výtvarce? No ano. P. učitelka nadiktovala hrnek, jablko a televize a my to měli podle určitého zadání zpracovat. Jen na okraj. Jestli si myslíte, že kresba pastelkami je něco jednoduchého, tak jste na omylu. Určitou dovednost prostě musíte získat:-) Už bychom mohli tento měsíc naše vyprávění skončit, viďte. Tak se tedy mějte krásně, snad i to počasí už dostane rozum. A kdo ještě?