4.C – duben 2022

Žáci třídy 4.C si v prostorách školních dílen zaseli velikonoční osení. Teď už jen pravidelně zalévat. 😉😉

Na začátku dubna nás navštívila paní ze Zdravé 5, která seznámila děti se zásadami zdravé výživy a zahrála si s nimi několik her. Děti zjistily, kolik cukru je v jedné láhvi coly, že snídat je opravdu důležité, a mnoho dalších věcí.

V rámci vlastivědy jsme se byli podívat na restauratérskou práci p. Kyncla, který opravuje sochu sv. Jana Nepomuckého. Děti se dozvěděly, jak je třeba o sochy pečovat, aby vydržely rozmary počasí, jak bude pak Kyncl sochu opravovat a také jaké jsou atributy jednotlivých svatých. Výprava na lešení byla opravdu zábavná!

Na Den Země jsme vyrazili ven, abychom si tento svátek řádně vysvětlili a užili, a na poslední dvě hodiny k nám zavítal pak doktor z elektrotechnické fakulty, který báječným způsobem dětem ukázal fungování sluneční energie.

V dubnu byla školou také pořádána soutěž ZŠ Unhošť má talent!, kde nás zastupovaly dvě žákyně - Bára Bertlová a Julča Lobotková. Děkujeme za reprezentaci třídy i školy!

Na konci dubna se děti podívaly na dopravní hřiště, kde si vyzkoušely na kolech a koloběžkách, zda už umí dopravní předpisy a zvládnou jezdit bez dopravních nehod.

A co se týče učení - v českém jazyce jsme probrali slovesa a v matematice čísla větší než milion. Angličtina byla skvělá - téma zvířata baví snad každého! Ve vlastivědě pokračujeme v poznávání české země a v přírodovědě procházíme různé ekosystémy (a občas vyrazíme i do terénu). Teď už začíná poslední jarní měsíc...