4.C – červen 2023

Vážení přátelé, ano….. nebo Dobro došli….. nebo Už je to tady….. Vyberte si, každý podle svého gusta:-) Jsme v cíli. A jak to bývá, tento měsíc je pro školáky (a nejen pro ně) většinou velmi očekávaný a také velmi rychle utíká. Zvládli jsme, co jsme měli, vypracovali ověřovací práce, prokázali jsme, jak si umíme poradit, paní učitelky hodnotily naše výkony a výsledkem bylo vydání vysvědčení za druhé pololetí. Uf, konečně. Hodně jsme se zapotili, ale dali jsme to. Všichni. Takže …...VELKÁ POCHVALA Odměnou za soustavnou práci ale bylo také několik akcí. Mrkněte: 2. 6. jsme oslavili Den dětí. Dopoledne jsme strávili sportováním – tradičním:běh, skok, hod, ale i netradičním. Totiž zkuste si nasadit na hlavu punčochu, ve které je míček a pouze otáčením hlavy shodit překážky. 7. 6. se k nám přišla podívat p. učitelka ze Základní školy Svárov. Sledovala, JAKPAK JE TO U NÁS DOMA – neeee, v rámci projektu šlo o sdílení zkušeností, jak pracují učitelé a žáci. 15. 6. se uskutečnil první školní výlet. Navštívili jsme středověkou vesničku Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Bylo to nejen poučné, ale také zábavné dopoledne. Vyzkoušeli jsme si některá řemesla – výrobu provazu, mýdla, ručního papíru, ražbu mincí či rýžování zlata. Někteří neodolali a v hodovně si dali obří palačinku. Výlet se nám opravdu vydařil. Prošli jsme se nádhernou zahradou a proběhli bludištěm. 20. 6. den pro náš druhý výlet. Tentokrát jsme se obzvlášť těšili, protože naše cesta vedla do Mirakula v Milovicích. Víte, co znamená mirakulum? Že ne? Tak tedy ZÁZRAK. Byly jsme tedy vlastně v Zemi zázraků. Moc se nám tam líbilo. Jen počasí bylo tak báječné, že jsme pochopili, proč se říká PŘÍLIŠ VŠEHO ŠKODÍ. Mluvíme o velkém vedru. No a jistě tedy pochopíte, že nejúžasnější byla atrakce VODNÍ SVĚT. Měli jsme náhradní oblečení, takže takové osvěžení celého těla na závěr bylo prostě ÚÚÚÚÚŽASNÉ. 23. 6. jsme díky p. Ondráčkové měli možnost navštívit hasiče v Braškově. Nejprve jsme vyslechli vyčerpávající povídání a práci hasičů, jejich výstroji i vybavení hasičských aut. Samozřejmě to vše s názornými ukázkami. A pak to přišlo. Hasičským autem jsme byli odvezeni k rybníku, kde jsme si vyzkoušeli, zda vůbec zvládneme udržet hasičské hadice při zásahu – v našem případě jsme „hasili rybník“ a někteří z nás i ostatní, včetně paní učitelky i asistentky. Ty uhasili úplně:-) A jsme ve finále. Poslední školní týden jsme odevzdávali učebnice ze 4. ročníku. Pak si zase rozdávali učebnice do 5. ročníku, uklízeli třídu, třídili své výtvory z Vv a Pč. Ve středu byli někteří z nás pozváni paní starostkou na městský úřad, kde proběhlo slavnostní setkání s nejúspěšnějšími žáky školy. Gratulujeme a děkujeme za sportovní i kulturní reprezentaci. V pátek jsem si zaskočili na dětské hřiště na Valdeku. Cestou jsem také dostávali „kontrolní otázky“ z orientace v krajině. Paní učitelka si to prostě nemohla odpustit:-):-) A nastal ten nejočekávanější den. ROZDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ. Myslíme, že jsme odvedli velký kus práce. Jasně, někde musíme ještě přidat nebo najít jinou cestu, jak zvládnout to, co je třeba. Však ještě nekončíme. My chceme, a to je důležité. Paní učitelka s paní asistentkou nám poděkovaly za společně strávený rok a popřály co nejúžasnější prožití prázdnin, mnoho nádherných zážitků a spoustu nových kamarádů. Chceme také poděkovat rodičům, že nám pomohli projít celým školním rokem a byli vám vždy oporou. KRÁSNÉ PRÁZDNINY A MNOHO ODPOČINKU VŠEM!!