4.C – březen 2023

A je tady první jarní měsíc. Nálada se nám začíná zlepšovat, i když sluníčka by mohlo být více a studených dní opravdu méně. Jo, a také by nás nemusely napadat bacily. Nějak se jim líbíme, protože se k nám do třídy nastěhovaly. Přemohly i paní učitelku a paní asistentku, takže jsme na týden osiřeli. Brrrrrrrr, nepříjemné – ale možná, jak pro koho, že? :-) :-) :-) A co jsme zažívali? No, nebylo toho málo. Posuďte sami: 1. 3. se Lili, Eda, Tobík, Emča a Janek zúčastnili školních kol recitačních soutěží Nahlas a potichu a Slánka, do dalšího kola postoupila Lili – GRATULUJEME!!!!! 9. 3. akce bubny – zdokonalili jsme se a bylo to velmi vzrušující:) 16. 3. přednáška Dopravní výchova – teorii ovládáme, čeká nás ověřování získaných vědomostí a dovedností na dopravním hřišti (mají tam nová kola a koloběžky, takže se moc těšíme) 17. 3. Matematický KLOKAN, kategorie Klokánek – nejvíce bodů získali Naty, Séba a Sam – a příští rok to bude ještě lepší!!! 20. 3. návštěva knihovny –p. Chvojková si s námi povídala o provozu knihovny a nových knihách 27. 3. exkurze do Science center Techmania v Plzni – to bylo zajímavostí, někteří z nás nevěděli, kam dříve. SUPER zážitek nejen pro kluky, ale i pro holky 30. 3. projektové vyučování Karel IV. 30. 3. odeslání výtvarné práce Příběh obrazu 2023 – za naši třídu svůj výtvor výtvarný a literární poskytl Séba – moc se mu povedl, držíme palce, protože do této soutěže bylo odesláno 1 700 prací – fakt konkurence A co jsme zvládli? V češtině dobojováno s podstatnými jmény, jen čas prověří, jak jejich tvary budeme používat v ústním i písemném projevu; prý by to od nás bylo hezké:-) Matematika nám nově nabídla písemné násobení dvojciferným činitelem (známe 3 způsoby výpočtů – kolik vy?) a také mnoho o trojúhelnících. V angličtině lážo plážo Funpark 2 – town, city, village, house, flat, room, there is/are – brnkačka, ale budeme se pozorněji věnovat také písemné formě - občas zápolíme s písmenky, tedy písemnou formou slov a vět. Ve vlastivědě jsem se seznámili s učivem o počasí a podnebí a také jsme hodně opakovali. Ve výtvarné výchově jsme tvořili podle našich mistrů – s Janem Zrzavým jsme se podívali na jeho obraz Neděle v Camaret – Sebastian se s ním nejvíce skamarádil a také vymyslel k tomuto obrazu pěknou báseň – za to se zúčastnil soutěže Příběh obrazu 2023 A konečně jsme se mohli věnovat několikrát odkládanému projektovému vyučování o Karlu IV. Snažili se všichni. Vylosovali jsme si účast ve skupině, rozdělili role a pracovali na různých úkolech. Výstupem z projektu byl plakát, který mapoval život a význam našeho panovníka a také test, který prověřil, co jsme se o něm naučili. Vzájemně jsme si pomáhali, všichni měli možnost vše zvládnout s pomocí druhých. Příjemné poznání, že v tom NEJSEM SÁM A MÁM KOLEM SEBE LIDI, KTEŘÍ MI POMŮŽOU. A tak to chceme:-)