4.C – březen 2021

Na začátku března nám paní učitelka přichystala překvapení - místo učení jsme se první hodinu přesunuli do školní výdejny, kde už na nás čekal pak kuchař ve veselé zástěře a červené čepici. Nejdříve jsme si povídali o zdravé výživě a složení průmyslově vyráběných potravin, a poté jsme ve skupinách dostali za úkol připravit zdravou pomazánku. Naučili jsme se vajíčkovou, tuňákovou, šunkovou a avokádovou - no velká ňamka to byla!

A jak to bylo v březnu s učením? V českém jazyce se zabýváme pravopisem v koncovkách podstatných jmen a přidali jsme si i slovesa. V matematice se aktuálně pereme s převody jednotek a písemným dělením. Přírodovědu si ozvláštňujeme různými pokusy - tentokrát to bylo pěstování fazolky (cesta ze semínka po rostlinu se proměnila v závody jednotlivých dvojic - čí fazolka bude nejrychlejší?!). Také jsme uspořádali soutěž o nejhezčí fotografii jarní přírody. Ve vlastivědě poznáváme naši zemi a učíme se o pohořích a řekách v České republice. And what about English lessons? Free time, TV programmes or school subjects - those were the most important topics of our English classes. We enjoyed them immensely!

Dalšími březnové akce: teplákový den a barevný týden. S iniciativou přišli zástupci Žákovského parlamentu a spolužáci nadšeně souhlasili. Výsledek si prohlédněte sami ve fotogalerii :-)

V rámci akce 'Dobrý skutek' se děti rozhodly, že by chtěly podpořit psí útulek. Donesly neskutečné množství granulí a pamlsků (za což jim i jejich rodičům patří velký dík), a paní učitelka je následně odvezla do útulku Bouchalka v Buštěhradě. Majitelé byli nadšení a celé třídě velmi děkují. Jen více takovéto podpory!

28. března proběhla akce, která děti velmi bavila - učení naruby! Žáci si připravili program na češtinu, matematiku a angličtinu, a vyzkoušeli si tak, jaké je to vést hodinu. Učení proložili zábavnými hrami, křížovkami či matematickými pyramidami, a tak nám den rychle utekl. V hodinách výtvarné výchovy jsme v březnu malovali velikonoční přání pro seniory a holubice míru. V prostorách školní kuchyňky jsme si připravili studený ovocný salát. Posledním březnovým obrázkem byla rozkvetlá japonská sakura. V hodinách pracovních činností jsme si vyzkoušeli přišít knoflík, vyrobili jsme si velikonoční vejce z provázku a ovečky z vaty.

Březen jsme zakončili druhým kolem dopravní výchovy. Děti si napsaly test a teď už musí útrpně čekat, zda dostanou své Průkazy cyklistů nebo ne... Naštěstí nás brzy čeká návštěva dopravního hřiště na Kladně, na které se všichni moc těšíme!