4.B – září 2022

Měsíc září byl pro třídu 4.B ve znamení seznamování s novým školním rokem, s novou třídní učitelkou i novou spolužačkou Magdou. Všichni jsme si měli co vyprávět o prázdninách, o létě. Po zahájení roku a vyřešení všech organizačních záležitostí jsme se pustili do práce. Celý měsíc jsme opakovali učivo z nižších ročníků. Zjistili jsme, která látka nám dělá největší potíže a na tu jsme se soustředili. Dle očekávání to jsou vyjmenovaná slova a násobilka. Je nutné je doma procvičovat, protože ve škole je na to prostor již velmi omezený. Pro děti, které mají v českém jazyce a v matematice největší rezervy, je možnost navštěvovat hodiny doučování až 2x týdně. Dokud bylo hezké počasí, chodili jsme na hodiny TV ven a cvičili jsme na čerstvém vzduchu. Třída se zúčastnila zajímavé besedy o životě zvířat v ZOO. U příležitosti Evropského dne jazyků jsme uspořádali tandemovou výuku angličtiny s paní učitelkou Kaincovou a hráli jsme veselé naučné hry.