4.B – říjen 2021

V měsíci říjnu jsme se v českém jazyce věnovali stavbě slova, trénovali jsme tiché a hlasité čtení s porozuměním. V matematice jsme opakovali početní operace, slovní úlohy a učivo o přímkách, polopřímkách a úsečkách. V hodinách vlastivědy jsem se věnovali pravěku. V přírodovědě jsme skončili učivo o houbách a začali jsme rostliny. V tělesné výchově jsme si vyzkoušeli cvičení na žebřinách, lavičkách, trénovali jsme házení a chytání míče, hráli jsme vybíjenou. Také nás prověřila švihadla a překážková dráha.

V hodinách jsme pracovali samostatně, ve dvojicích a ve skupinách.

Měli jsme pořad ABECEDU PENĚZ, kde nám pracovník spořitelny představil projekt a pracoval s námi první úvodní hodinu.

Proběhla též třídnická hodina, jejímž tématem je bylo duševní zdraví. Též jsme si zahráli hru Šestý smysl.

26. 10. proběhl projektový den. My měli téma Voda. Děti pracovaly ve skupinách. Projektový den se nám povedl.

Pochvaly za práci pro třídu: Daniel Pakosta, Eliška Zemanová, Veronika Korpová, Jan Jungr Sofie Lachmanová.

Pochvaly za výrobky k dějepisnému učivu: Daniel Pakosta (pravěké nástroje, keltské mince, keltské hradiště), Jakub Salač (pravěký nástroj), Viktorie Prošková (Věstonická venuše a duhovky z moduritu), Veronika Korpová (literatura týkající se pravěku)

Děkujeme všem, co se zúčastnili sběru papíru. Naše třída vybrala 435 kg papíru.

V hodinách výtvarné výchovy žáci vytvořili houbové zátiší. Nechybí obrázky s hellowenskou tématikou. Pomocí černé tuše žáci namalovali podzimní šípkový keř a navrhli ZUŠ Unhošť nová loga. Někteří žáci poslali své obrázky do soutěže pořádané Dobrovolnickým centrem v Kladně. Obrázky budou využity pro výzdobu domovů seniorů.

Ještě pro informaci: 22. 11. proběhne pedagogická rada a 23. 11. proběhnou online třídní schůzky.

Zpracovala: Mgr Miloslava Kropáčová