4.B – říjen 2020

V měsíci říjnu jsme v hodinách českého jazyka začali probírat novou látku. Nejprve jsme si oživili řady vyjmenovaných slov a potom jsme se začali učit poznávat slovní druhy. I v hodinách matematiky jsme se věnovali novému učivu – písemné sčítání a odčítání, zápis čísel a zaokrouhlování do 10 000. V hodinách vlastivědy jsme se seznámili s obdobím pravěku a s kraji České republiky.

V hodinách tělesné východy jsme díky vládním nařízením chodili na turistické vycházky v okolí Unhoště.

Bohužel 14. 10. se škola uzavřela a žáci přešli na distanční výuku. Všichni se s touto situací vypořádali velmi dobře a spolupráce mezi žáky a učiteli funguje bez problémů. Žáci pracují podle zadaných pokynů, připojují se na online hodiny. Velký dík patří samozřejmě všem rodičům, kteří svým dětem velmi pomáhají.

Moc bychom si všichni přáli usednout co nejdříve do školních lavic.

Při hodině přírodovědy jsme se tentokrát „vypravili“ do lesa. Opakovali jsme totiž učivo o houbách. Zopakovali jsme si, jak se správný houbař v lese chová, rozdělili jsme si houby na rourkaté a lupenaté, jedlé, nejedlé a jedovaté. Rovněž jsme si popsali jednotlivé části hub rourkatých a lupenatých a také jsme si řekli něco o plísních, které rovněž řadíme mezi houby. Na závěr jsme si prakticky vyzkoušeli znalost konkrétních hub a rozhodovali o tom, zda se jedná o houbu jedlou, nejedlou nebo jedovatou.