4.B – prosinec 2020

30. listopadu se žáci vrátili zpět do školních lavic. V prosinci jsme ve všech předmětech probírali novou látku. V hodinách českého jazyka se děti učily vzory podstatných jmen rodu středního a ženského. Ještě je třeba probranou látku více procvičit, aby si žáci dobře osvojili pravopisná pravidla a chybovali co nejméně. V matematice jsme se učili písemně dělit jednociferným

dělitelem. Tuto látku v průběhu tří týdnů zvládly děti ve většině případů dobře. Také v hodinách přírodovědy, vlastivědy a angličtiny žáci probírali novou látku. Ve výtvarné výchově a pracovních činnostech se děti zaměřily především na vánoční tématiku. Se začínajícím adventem jsme si ve třídě ozdobili malý stromeček a povídali si o vánočních zvycích a tradicích. V posledním týdnu jsme ještě stačili navštívit výstavu betlémů v místním muzeu, která se všem líbila. V pátek jsme tento kalendářní rok ve škole zakončili vánoční besídkou. Žáci se navzájem obdarovali malými dárečky, ochutnali cukroví, které si přinesli a poslechli jsme si vánoční koledy. Než jsme se v pátek rozešli domů popřáli jsme si krásné a klidné vánoční svátky. Všichni bychom si přáli, abychom se v lednu mohli zase vrátit do školy.