4.B – březen 2021

V měsíci březnu pokračovala výuka distanční formou. V českém jazyku jsme začali probírat stavbu věty, v matematice jsme řešili slovní úlohy a procvičovali písemné násobení a dělení.

Také v hodinách angličtiny a vlastivědy jsme se seznamovali s novým učivem.

Žáci se připojovali na online hodiny a plnili další zadané úkoly. Pracovali s učebnicí s pracovními sešity a také vypracovávali zadané pracovní listy, které posílali ke kontrole.

Koncem měsíce jsme měli v hodině českého jazyka online besedu s paní Chvojkovou z místní knihovny. Povídala dětem, jak funguje knihovna v tomto období, jakým způsobem si mohou půjčovat knihy a také jim představila celou řadu knih, které je možné si v knihovně zapůjčit.

O týden později před Velikonocemi jsme měli ještě jednu online besedu s paní Štěpánovou. Paní Štěpánová z místního muzea povídala dětem o velikonočních zvycích a tradicích.

V hodinách pracovních činností žáci vyráběli velikonoční přáníčka pro seniory a v hodinách výtvarné výchovy se zapojovali do výtvarné soutěže Vesmír a do velikonoční soutěže.

V třídnické hodině v měsíci březnu jsme se zaměřili na bezpečnost na internetu.