4.C – září 2023

8.9. - DEN SPOLU – strávili jsme společné dopoledne i s dalšími třídami čtvrtého ročníku. Nejprve jsme prošli vědomostní stezkou o dopravě kolem rybníka Bulharu. Za svoji snahu jsme získali „reflexáky“ (reflexní samolepky), jelikož se naše škola zapojila do projektu Reflexáci. Následně jsme se všichni přesunuli do Sokolovny, kde na nás čekala trenérka sportovního skákání přes švihadlo Anežka Bočková, se kterou jsme se pořádně zapotili a užili spoustu zábavy. 18.9. - 22.9. - PĚŠKY DO ŠKOLY – akce, do které se přihlásila celá naše škola. Každé ráno jsme zaznamenali, jakým způsobem jsme se dostali do školy a za to jsme byli obodováni. Naše třída si ještě připravila další dvě aktivity, za které obdržela navíc 22 bodů. V rámci školy jsme tak skončili na 11. místě. 25.9. a 27.9. - Připomněli jsme si Evropský den jazyků, který se slaví 26.9. V rámci hodin anglického jazyka jsme měli tandemovou výuku. Pracovali jsme ve skupinách, kde jsme plnili různé aktivity věnované našim evropským sousedům a jejich jazyku. 26.9. - ZAHRÁDKÁŘSKÉ VÝPĚSTKY – výstava místního zahrádkářského spolku, kterou jsme navštívili. Líbili se nám masožravé rostliny, různé plodiny a zajímavosti z historie Bočkova mlýna. Během září jsme opakovali učivo ze třetího ročníku. Čj – hláska, slabika, slovo, spodoba znělosti, významy slov a vyjmenovaná slova. M – sčítání, odečítání, násobení, dělení do 1000, slovní úlohy a zaokrouhlování. Vl – Česká republika a sousední státy, měření času a letopočet, státní svátek Den české státnosti. Přv – živá a neživá příroda. Aj – pozdravy, pokyny, rodina, dopravní prostředky Inf – naučili jsme se přihlašovat do školního účtu, pracovat v internetovém prohlížeči. Tv – atletika, hry. Přinesli jsme také ukázat ceny, které jsme získali za sport, kterému se věnujeme ve volném čase. Vv – tvořili jsme si pomůcku do hodin Čj a nakreslili svůj portrét. Pč – vyráběli jsme ježka (koláž). Hv – zpívání lidových písní. Někteří žáci zahráli na své hudební nástroje.