4.A – září 2021

První školní dny jsme věnovali třídnickým pracím a vzájemnému seznamování. Vytvořili jsme si každý svůj LAPBOOK – ZPÁTKY VE ŠKOLE. Po prvním víkendu jsme se vrhli s chutí do učení. V českém jazyce a matematice stále zatím opakujeme učivo třetího ročníku a v ostatních předmětech kromě opakování už přidáváme také něco nového. Tradiční výuku ve třídě jsme si zpestřili již dvakrát učením na čerstvém vzduchu. Jednou jsme byli na školní zahradě a podruhé jsme si udělali projektový den a vyrazili na Chyňavu, kde jsme navštívili Statek u Merlina. Mohli jsme si zde nakrmit a pohladit mnohá zvířata. Na základě pracovního listu jsme o nich vyhledávali různé informace, které jsou vyvěšeny u jejich výběhů. Tuto akci jsme zakončili zhodnocením na školní zahradě, kde jsme si ještě vzájemně pomohli doplnit zbývající informace a údaje. V Melicharově vlastivědném muzeu jsme zhlédli výstavu ŘEMESLA A OBCHOD V UNHOŠTI. Výstava se nám líbila a obohatila nás o nové vědomosti. Zúčastníme se také hry „POZNEJ UNHOŠŤ“, kterou muzeum pořádá. V rámci hodiny angličtiny a českého jazyka jsme si připomněli Evropský den jazyků. Ve skupinkách jsme plnili různé úkoly. Poslouchali jsme písničky a poznávali, jakým evropským jazykem jsou zpívány. Také jsme vyplňovali pracovní listy o různých evropských státech a překládali za pomoci slovníku.