4.A – únor 2023

V únoru jsme v matematice procvičovali písemné dělení jednociferným dělitelem a v českém jazyce jsme se učili vzory podstatných jmen. V hodinách vlastivědy jsme se seznámili s vládou Lucemburků, učili jsme se o vodstvu a řekách České republiky. V přírodovědě jsme probírali ekosystém Les. V hodinách výtvarné výchovy a v pracovních činnostech jsme vyráběli masopustní masky a přání k Valentýnu. Také jsme stavěli ze stavebnice Lego auta, která využijeme v hodinách informatiky. V tomto měsíci jsme měli projektový den s názvem Zdravá výživa. Ve třídě jsme se rozdělili do čtyř skupin a ve skupinách jsme si připravili recept na zdravou pomazánku. Pomazánky jsme vyrobili ve školní kuchyňce a potom jsme všichni ve třídě naše výrobky ochutnávali. Na závěr jsme z papíru vyrobili pyramidu zdravé výživy. Před jarními prázdninami jsme navštívili unhošťské muzeum, kde jsme si prohlédli masopustní výstavu.