4.A – říjen 2021

Stále pilně pracujeme. Střídáme různé formy výuky, aby hodiny byly pestré. V českém jazyce jsme procvičili stavbu slova a vyjmenovaná slova. Občas se něco nezdaří, ale vždy je možnost chyby napravit a to nás posouvá dál. V matematice jsme dokončili počítání s čísly do tisíce, zopakovali jsme převody jednotek délky a narýsovali nejednu přímku, polopřímku a úsečku. V angličtině jsme se naučili spoustu nových slovíček – pojmenování místností, nábytku a s tímto spojených předložek. Ve vlastivědě jsme se přenesli do starší doby kamenné a vyzkoušeli, jak se dá skřeky a posunky vysvětlit tlupě, že je nablízku mamut a je třeba ho ulovit. Nebylo to úplně snadné. V hodinách přírodovědy byly upevněny znalosti o stavbě těla semenných rostlin a typech plodů. Do pracovních činností se promítla podzimní tematika. „Upletli“ jsme košík a naplnili ho papírovými jablky a hruškami, pracovali jsme s modelovací hmotou a vytvořili podzimní zátiší. V rámci projektu jsme dlabali dýně, stříhali a lepili plakát. Ve výtvarné výchově jsme si kromě halloweenské tematiky připomněli Den stromů. O stromech jsme si popovídali a následně vytvořili kombinovanou technikou stromy v barvách podzimu. Z hodiny jsme odcházeli s krásným obrázkem, novými poznatky a mnoha argumenty o důležitosti stromů.

21. 10. 2021 k nám zavítal pracovník České spořitelny. Provedl nás úvodní hodinou programu Abeceda peněz, který připravila Česká spořitelna. Interaktivní program se nám líbil a máme chuť se mu ještě dál věnovat.

26. 10. 2021 proběhl projektový den Halloween day, o kterém jsou podrobné informace na webu školy. Někteří žáci naší třídy se přihlásili do přírodovědné soutěže nazvané „Příroda, ve které žijeme aneb změny v naší krajině“ a vytvořili dva soutěžní týmy. V prvním týmu nás zastupovala děvčata Adéla, Eliška, Emma, Kateřina, Nela a Simona. Členy druhého týmu jsou Jáchym, Ondřej, Václav, Vojtěch a Šarlota. Po prvním kole, jehož soutěžní disciplínou bylo poznávání živočichů a rostlin, zůstává v soutěži pouze jeden tým. Děvčata nezískala potřebný počet bodů, a tak v soutěži skončila. Za účast dostala diplom. Kluci se Šarlotou si vedli úspěšně i v kole druhém, kde bylo úkolem vytvořit ozdobu stolu nebo domu z minimálně šesti druhů přírodnin. Třetí kolo nás čeká začátkem listopadu. Je skvělé, že máme ve třídě děti, které mají chuť soutěžit. Zaznamenali jsme také úspěch v Logické olympiádě, do které se zapojilo několik dětí ze třídy. Nejúspěšnějším soutěžícím ze 4.A se stala Kateřina Kupcová, která postoupila do krajského kola. Máme velkou radost a gratulujeme.