4.A – prosinec 2021

Prosincovou výuku jsme zahájili třídní karanténou. Většina dětí musela zůstat týden doma, a tak jsme se učili distančně a některé hodiny hybridně. Zvládli jsme to skvěle, vyplatilo se naše zkušební spojení. A jak jsme postoupili v učivu? V českém jazyce právě probíráme slovní druhy. V matematice jsme začali písemně dělit jednociferným dělitelem. V angličtině se věnujeme tématu Na dovolené a seznamujeme se s přítomným průběhovým časem. V dějepisných hodinách vlastivědy jsme se přenesli do středověku a v zeměpisných se učíme o mapách a jejich obsahu.

V pracovních činnostech jsme si vyrobili krásné vánoční svícny a vytvořili papírovou dekoraci stromečku. Ve výtvarné výchově vznikly temperami i vodovkami malované obrázky podle Ladovy předlohy.

Tento měsíc jsme měli online třídnickou hodinu (posunuta z listopadu), která byla zaměřena na hodnocení uplynulého čtvrtletí a na sebehodnocení. Také jsme si společně zazpívali koledy, což byl první adventní úkol z našeho kalendáře, který pro třídu vymyslela a zhotovila Emma. Moc jí děkujeme.

Během prosincových dnů jsme si připomínali vánoční tradice. Také poslední prosincový školní den v tomto roce jim byl věnován. Společně jsme se vydali za Unhošť do lesa nazdobit vánoční strom různými dobrotami pro jeho obyvatele. Věříme, že si na jablkách, mrkvi i lojových koulích pochutnají. Po návratu do třídy jsme si zazpívali Vánoce přicházejí, rozkrojili jsme si jablíčka a děvčata si zkusila hodit střevícem. Připomněli jsme si i další štědrovečerní zvyky. A pak už došlo na dárečky, kterých se sešlo hojně a ze kterých měli všichni velkou radost.

Krásné Vánoce a ať je té radosti v roce 2022 co nejvíce. Přeje třída 4.A