4.A – listopad 2021

Další měsíc ve škole je za námi. V českém jazyce jsme dokončili procvičování stavby slova a vyjmenovaných slov a nyní ověříme znalosti v písemném opakování. V matematice jsme se naučili písemně násobit čísla do 10 000 a k tomu stále tato čísla sčítáme, odečítáme a řešíme slovní úlohy. Listopadovým tématem v angličtině bylo „Moje město“. Už víme, jak se řekne jít rovně, zabočit doprava, doleva a umíme pojmenovat spoustu budov. Tato slovíčka, a porozumění textu v angličtině, jsme také procvičovali v online pracovních listech. V dějepisných hodinách vlastivědy bylo probráno již celé období pravěku, v zeměpisných si každý samostatně připravil referát o národopisných oblastech. Získané informace jsme využili ve skupinové práci. Každá skupina zpracovala jednu oblast a ostatní žáky potom seznámila s jejími charakteristickými rysy. V přírodovědě jsme se začali učit o živočišné říši, o rozdělení obratlovců. V rámci pracovních činností jsme vyrobili vánoční dekorace - anděly, určené pro školní prodej na UNHOŠŤSKÉM ADVENTU 2021. Akce se nakonec neuskutečnila kvůli nepříznivé epidemiologické situaci. Krásné stromy z listí a pěkný strašidelný hrad vznikly pod našima rukama v hodinách výtvarné výchovy.

Začátkem listopadu proběhlo třetí kolo přírodovědné soutěže. Bohužel naše družstvo nedosáhlo odpovídajícího počtu bodů pro postup, takže v soutěži skončilo. Děkujeme Jáchymovi, Ondrovi, Vašíkovi, Vojtovi a Šarlotce za reprezentaci školy.

Další soutěž, které se účastníme, se jmenuje ZŠ Unhošť má talent. Poslední listopadový týden jsme zrealizovali třídní kolo. Soutěžilo se ve zpěvu, ve hře na piano, akordeon, flétnu a kytaru. Všichni účastníci byli skvělí a bylo velmi těžké vybrat zástupce do školního kola. Hlasováním se rozhodlo, že do školního kola postupují Emma (piano), Jáchym (flétna) a duo Ondřej a Vojtěch (kytara). Budeme držet pěsti. Ostatním děkujeme za účast a za hezký zážitek z jejich vystoupení.

8. listopadu jsme navštívili výstavu ŠKOLA, ZÁKLAD ŽIVOTA v unhošťském muzeu. Bylo skvělé, že jsme si mohli sednout do starých lavic a zkusit psát na břidlicovou tabulku. Líbily se nám také fotografie a zápisy ze starých kronik.

26. listopad nesl název ZAČÍNÁ ADVENT. Ve třídě se rozzářil vánoční stromeček, na oknech přistály papírové vločky, nástěnku ozdobili čertíci, andělé a Mikuláš a na stole se objevil krásný adventní věnec. I my jsme se vánočně ustrojili, vyfotili a dozvěděli se zase něco nového o adventní době.