4.A – leden 2022

Po vánočních prázdninách jsme se sešli v plné sestavě. První den výuky jsme strávili netradičně v tělocvičně a v počítačové učebně na budově č.58, další den ve výdejně, jelikož se na naší budově vyskytly technické problémy s kotlem a ve třídách byla zima. Závada se během dopoledne opravila, a tak jsme se ve středu vrátili do třídy. Během ledna jsme byli pilní, procvičovali jsme a opakovali. Napsali jsme si pololetní písemné práce, ukončili první pololetí školního roku a plynule přešli do druhého. V českém jazyce jsme začali probírat koncovky podstatných jmen a v matematice počítání s čísly přes deset tisíc. V pracovních činnostech a ve výtvarné výchově vznikla pod našima rukama nová díla s duchem zimy. Obrázkové básně jsme si zkusili vytvořit v hodině angličtiny. Tento měsíc jsme si zpestřili výuku online besedou, během níž jsme absolvovali virtuální prohlídky elektráren využívajících obnovitelné zdroje energie. Beseda byla zajímavá, často jsme se zapojovali do diskuze. Na závěr zazněla soutěžní otázka o pěknou cenu, ze které se nakonec radovala Eliška s Adamem. Když nám v polovině měsíce napadlo trochu sněhu a k tomu vysvitlo sluníčko, vyrazili jsme na jednu vyučovací hodinu ven, abychom si tuto nadílku užili a navíc si ulevili od respirátorů. Koulovačka, honičky, smích a dobrá nálada byly námětem pro naše básničky, které jsme měli za úkol vymyslet a druhý den ve škole přednést. A jak se nám veršování dařilo? Někomu více, někomu méně. Každopádně snaha se cenila. Ani v lednu se nám nevyhnula karanténa, a tak jsme měli další online třídnickou hodinu, na které jsme zhodnotili svoji práci během pololetí. Navrhli jsme též různé aktivity, které bychom v druhém pololetí rádi uskutečnili. Poslední lednový den byly předány výpisy vysvědčení, na kterých převládaly samé jedničky a různé pochvaly.