4.A – květen 2022

Květen ve škole byl velmi pestrý. V českém jazyce jsme začali probírat shodu podmětu s přísudkem. V matematice jsme řešili vztahy mezi čísly a seznámili jsme se se zlomky. Dějepisné hodiny vlastivědy nás zavedly do období husitských válek a vlády Jagellonců, v zeměpisných hodinách jsme „těžili“ nerostné suroviny a zabývali jsme se také jejich zpracováním. Přírodověda nás vtáhla do života v lese a v parku. V rámci výchov jsme malovali, kreslili, modelovali, skládali, sportovali i zpívali. Netradiční školní den proběhl začátkem května, kdy „VELCÍ UČILI MALÉ“, takže jsme hodinu tělocviku měli pod vedením spolužáků z devátého ročníku. Koncem května byla poslední třídnická hodina. Vzdělávali jsme se také mimo budovu školy: 5. 5. 2022 – Dopravní hřiště Kladno – zde jsme zdokonalovali své dovednosti v silniční dopravě. 10. 5. 2022 – Praha hravě – O Národním divadle a ostrovech – formou soutěží družstev na Střeleckém ostrově jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o naší „Zlaté kapličce“ a pražských ostrovech. Využili jsme také zdejší lanové dětské hřiště a uspořádali jsme třídní závody v jeho zdolání. Přálo nám počasí, moc jsme si tento den užili. 20. 5.. 2022 – Výukový program Pravěk – v místní knihovně nás lektorka rozdělila do skupin a různými soutěžními otázkami jsme prošli obdobím pravěku. Procvičili jsme si zde porozumění textu a vyhledávání informací. 23. 5. 2022 – Návštěva knihovny – paní knihovnice nás seznámila s novými knihami vhodnými pro nás, výpůjčním řádem, s prostory knihovny, označením knih. V rámci návštěvy jsme si mohli půjčit jakoukoli knihu a číst si. Všichni se začetli a nějak se nám ani nechtělo zpět do školy. 31.5. 2022 – návštěva Výzkumného ústavu rostlinné výroby – využili jsme pozvání pana Karla na Den otevřených dveří. Aktivně strávené dopoledne s mnoha informacemi se nám velmi líbilo. Závěrem děkuji Sofince, Nelince, Šarlotce, Elince, Kačce a Daníkovi Holubovi, kteří si připravili vystoupení k „Vítání občánků“ na Městském úřadě v Unhošti.