4.A – duben 2022

Co jsme zvládli v dubnu? Učivo o podstatných jménech, mluvnické kategorie sloves, násobení dvojciferným činitelem, období vlády Lucemburků, zemědělství v ČR...

Jakých akcí jsme se zúčastnili?

1.4. 2022 – Návštěva Národního technického muzea, kde jsme nejprve absolvovali prohlídku muzea a následně jsme se zúčastnili projektu KIDS´ LAB ABRAKADABRA, který je zaměřený na podporu vzdělávání v oblasti přírodních věd. Vyzkoušeli jsme si, jak se dá u různých druhů ovoce a zeleniny zjistit, jestli obsahují vitamín C.

8.4. 2022 – Výukový program „Zdravá pětka“ - dozvěděli jsme se, jak si správně a zdravě poskládat jídelníček, jak účelně nakupovat a neplýtvat.

13.4. 2022 – Houby – beseda. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o sběru hub, o jejich konzumaci a léčivých účincích.

20.4. a 28.4.2022 – Restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého v Unhošti – obecné informace a prohlídka přímo na místě restaurování.

22.4. 2022 – „Den Země“ – projektový den (zpráva v akcích školy).