4.A – Čertovské učení – projektový den

Náš projektový den se uskutečnil až po návratu většiny žáků z karantény 6. prosince. 3. 12. jsme však nebyli ochuzeni o návštěvu Mikuláše, čertů a andělů, jelikož jsme se učili hybridně. Děti, které byly ve škole, přednesly čertovskou básničku a ty ostatní sledovaly dění ve třídě online. Protože byly děti hodné a v hodinách pěkně pracovaly, dostaly všechny balíček plný dobrot.

Během projektového dne děti pracovaly ve skupinách. Každá skupina navštívila čtyři stanoviště. Mikulášov, kde procvičila reprodukci textu a psaní. V Andělově se počítaly andělské úlohy a z výsledků se seskládal obrázek anděla. V Čerťákově se vyhledávaly informace na internetu a trénovala se orientace na mapě. A do Barborkova si děti přišly nakreslit ilustrace k přečtenému textu. Všechny skupiny pěkně pracovaly a byly po zásluze odměněny podle počtu získaných bodů.