4.A – březen 2023

V březnu jsme se v matematice učili písemně násobit dvojciferným činitelem a rýsovali jsme trojúhelníky. V českém jazyce jsme dokončili učivo o skloňování podstatných jmen. V hodinách vlastivědy jsme se učili o Janu Husovi, husitských válkách a o počasí a podnebí České republiky. V přírodovědě jsme se seznámili s jednotkami délky, času, objemu a hmotnosti. V hodinách výtvarné výchovy a v pracovních činnostech jsme vyráběli velikonoční dekorace. V rámci projektu Jaro a Velikonoce jsme si vyrobili kurník do kterého jsme si dali namalované slepice a kuřata a před Velikonoce jsme ještě přidali vajíčka. Počátkem března jsme měli ve škole hodinu bubnování, také jsme navštívili místní knihovnu, kde jsme se učili vyhledávat v knihách různé informace. 23.března jsme společně s ostatními třídami navštívili Techmanii v Plzni.