4.A – březen 2022

V březnu jsme se pilně učili a také jsme si výuku zpestřili několika zajímavými aktivitami, které se do života vždycky hodí. Do třídy nám přibyli tři noví spolužáci z Ukrajiny. Snažíme se, aby se jim mezi námi líbilo. Pro budoucí prvňáčky jsme zhotovili drobné dárky, které dostanou u dubnového zápisu do školy. Do hodiny vlastivědy jsme si připravili referát o Karlu IV. A v hodině pracovních činností jsme modelovali jarní květiny.

Hned první březnový den jsme zahájili výukovým programem "Zdravé svačinky". S lektorem jsme se sešli ve školní výdejně a chvíli si povídali o zdravém stravování. Následovalo rozdělení do tří skupin. Úkolem bylo připravit zdravou pomazánku, namazat ji na kousky chleba a ozdobit bylinkami a zeleninou. Každá skupina připravila pomazánku jinou a všichni jsme si velmi pochutnali.

Další akce byla sportovní a jmenovala se "Škola v pohybu". Během hodiny tělesné výchovy jsme si pod vedením instruktorů vyzkoušeli různé pohybové hry zaměřené na rozvoj fyzické síly, obratnosti a postřehu. Pořádně jsme se zapotili a také si užili spoustu legrace.

V rámci hodiny přírodovědy jsme absolvovali další dvouhodinovku z dopravní výchovy. Zopakovali jsme si základní dopravní značky a pravidla v silničním provozu. Závěrem jsme si napsali test, který bude vyhodnocen v květnu.

Poslední březnový týden jsme si udělali barevný. Každý den jsme přišli sladěni do jedné barvy, na které jsme se předem domluvili. Tato aktivita byla zcela dobrovolná a organizovala se na návrh dětí, stejně jako "Teplákový den", kterého se většina z nás také zúčastnila.

V pondělí 28.března, na Den učitelů, si všichni žáci přichystali dárek pro své učitele tím, že v tento den převzali výuku do svých rukou. Vyučující se přesunuli do lavic a vžili se do role žáků. Učení naruby se všem líbilo, "noví kantoři" měli hodiny skvěle připravené a za své úsilí dostali pochvalu. Byli pochváleni i ti, kteří zůstali v lavicích a zodpovědně plnili zadané úkoly.

Učení naruby jsme zhodnotili i během třídnické hodiny. Připomněli jsme si také pravidla třídy a popovídali jsme si o vztazích ve třídě.