3.C – září 2023

Začátek školního roku byl ve znamení seznamování s novou paní učitelkou Mgr. Radkou Briaskou. Hned první týden proběhlo třídní kolo závodů na in-line bruslích. Naši spolužáci dokonce postoupili i do krajského kola. Sice nezvítězili, ale rozhodně dobře naši školu reprezentovali. Při sportovním dnu spolu jsme cvičili při hudbě s novou paní učitelkou Mgr. Petrou Břicháčkovou a seznámili se s novým sportem Kinball. Byla legrace a všem se to moc líbilo. Navštívili jsme unhošťské muzeum, kde nám paní Štěpánová vyprávěla o pravěku v okolí Unhoště. Připravujeme teď ve škole jeskyni s pravěkými malbami. :) Poslali jsme obrázky do soutěže Kladenská veverka. Vypravili jsme se na exkurzi do trojské botanické zahrady. Získali jsme informace o rekordmanech v rostlinné říši. Přijeli jsme z Prahy nadšení. Při vyučování zatím opakujeme učivo ze druhé třídy a zjišťujeme, že se nám něco úplně vykouřilo z hlavy. Věříme, že se to zlepší. V angličtině, se kterou jsme letos začali, jsme oslavili evropský den jazyků. Snažili jsme se obstát v akci pěšky do školy. Někteří dokonce začali dojíždět do školy místo autem autobusem, a to je velký úspěch. Zajímavá byla i návštěva výstavy zahrádkářů. Současně jsme zažili i stěhování sochy sv. Jana Nepomuckého do muzea k restaurování. Zajímavých zážitků bylo v září ve škole hodně.