3.C – září 2022

Po prázdninách jsme se všichni 1.září sešli odpočinutí, veselí a zdraví. Moc jsme se na sebe těšili. Většina si psala o prázdninách deníček. Ti, kteří se pochlubili paní učitelce dostali malou odměnu. V prvních dnech jsme si podepisovali sešity, zdobili krabice na pracovní listy a vyprávěli si zážitky z prázdnin. Společnými silami jsme vytvořili obrázky s balóny. Vypravili jsme se do muzea na výstavu zahrádkářů. Odnesli jsme si masožravou rostlinu, kterou jsme dostali jako dárek. Ve výtvarce jsme malovali slunečnice. Parádně se povedly. Ve třetí třídě jsme začali s angličtinou a oslavili jsme mezinárodní den jazyků vytvořením plakátů o evropských státech. Ve třídě nám přibyl nový koberec. Je krásně heboučký a je na něm mapa světa. O přestávkách se na něm příjemně sedí a leží. Máme také nový sedací vak. Občas se dohadujeme kdo si na něj sedne :) Někteří spolužáci nás reprezentují i o víkendech např běželi Unhoští. S paní Štěpánovou z muzea jsme si prošli Unhošť. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Cestou si někteří psali poznámky a tak si důležité informace lépe pamatujeme. V muzeu nám paní Štěpánová přinesla ukázat originální úlomek kosti ze srstnatého nosorožce, který před dávnými časy pobíhal po budoucích ulicích Unhoště. Rozhodli jsme se vyrobit 3D model našeho města. Na nejrůznější krabice jsme nalepili barevné papíry a fotografie budov ze současnosti i minulosti. Vyráběla celá třída. Model vystavený v prvním patře v budově školy v ulici Komenského. Spolužáci jej chodí obdivovat. Stále jej doplňujeme o detaily. Na rybníku plavou kachničky a rybičky, před školou svítí lampa, po silnici jezdí auta a hasiči jsou připravení k zásahu. Máme přislíbeno, že náš model vystaví i v unhošťském muzeu.