3.A – únor 2023

V únoru jsme vykročili do druhého pololetí. Byl to krátký měsíc, kromě učení jsme měli dvoje prázdniny – pololetní a jarní. Velmi jsme se na ně těšili a moc jsme si je užili. Také nás trápila vysoká nemocnost, všichni věříme, že se v březnu s příchodem jara začneme ve škole scházet ve větším počtu. V českém jazyce jsme začali probírat slovní druhy a také jsme dočetli společnou knihu prvního pololetí – Hloupežníci, od Miloše Kratochvíla. V matematice jsme dokončili první pracovní sešit a začali jsme počítat do 1 000. Vyvodili jsme si číselný obor, seznámili s jeho zákonitostmi a začali v něm pomalu počítat. V prvouce jsme dokončili kapitolu Neživá příroda – za zmínku stojí projektový den, věnovaný vesmíru, který se uskutečnil 13.2., nebo pokusy s měřením ze 27.2. Výukou se neslo téma masopust. Byli jsme v unhošťském muzeu na krásném povídání o masopustu na které jsme navázali pracemi ve výtvarné výchově i pracovních činnostech. V únoru proběhlo školní kolo recitační soutěže, do kterého jsme ze třídy vyslali tři nejlepší recitátory. I když se neumístili na postupových příčkách, gratulujeme.

3.2. Pololetní prázdniny

8.2. Školní kolo recitační soutěže