3.C – únor 2022

V únoru jsme vykročili do druhého pololetí. Zažili jsme nejen učení, ale také dvoje prázdniny – pololetní a jarní. Velmi jsme se na ně těšili a moc jsme si je užili. V českém jazyce jsme začali probírat slovní druhy a také jsme začali společně číst děti z Bullerbynu. V matematice jsme dokončili první pracovní sešit a začali jsme počítat do 1 000. V prvouce jsme dokončili kapitolu Neživá příroda – za zmínku stojí projektový den, věnovaný vesmíru, který se uskutečnil 7.2., nebo pokusy s měřením ze 21.2. Na přelomu února a března jsme měli téma masopust. Byli jsme v unhošťském muzeu na krásném povídání o masopustu, ve VV jsme si vyrobili masky a v PČ jsme společnými silami vytvořili Laufra v životní velikosti. Stihli jsme i třídní kolo recitační soutěže. Do školního kola jsme vyslali 4 žáky, 2.3. jim budeme držet palce ve školním kole. Kromě učení jsme měli také ochutnávku netradičního ovoce a zeleniny. Děti zkusily například mango, avokádo, kiwi, nebo ředkve.

Na březen chystáme návštěvu knihovny, školní a okresní kolo recitační soutěže a třídní projekt Komiks :-)

4.2. Pololetní prázdniny

7.2. Projektový den na téma Vesmír