3.C – říjen 2021

V říjnu jsme se již naplno vrhli do učení. V českém jazyce jsme dodělali opakování z minulého roku (psaní párových souhlásek) a začali se zabývat učivem letošním. Konkrétně kapitolou Nauka o slově: význam slov, synonyma, antonyma, slova nadřazená, podřazená a souznačná, slova mnohoznačná, citově zabarvená a hlavně jsme začali probírat slova příbuzná která jsou důležitým odrazovým můstkem k vyjmenovaným slovům. V matematice jsme zopakovali násobilku 3, 4 a 5 a vrhli jsme se na nové učivo – násobilku 6 a 7. Nezahálíme ani ve výchovách, ve výtvarné i pracovní výchově se nám povedlo krásně zpracovat podzim a v tělesné výchově úspěšně pokračujeme v lekcích plavání.

Akce v říjnu:

19.10. Zboříme ledy - součástí výuky na škole je i práce v kolektivu – umění se spojit, komunikovat, domluvit se a řešit neshody. Právě to jsme v hale trénovali s lektory z Labyrintu Kladno.

21.10. Škola základ života – velmi poučná návštěva Melicharova vlastivědného muzea, kde jsme se dozvěděli, jak se žilo školáčkům v letech dávno minulých.

25.10. První část projektového dne na téma Naše hlavní město – celý den jsme se různými způsoby dotýkali Prahy a připravovali se tak na komentovanou prohlídku Starého města..

26.10. Prohlídka Starého města.