3.C – prosinec 2021

V prosinci jsme se pořádně opřeli do učení, stihli dva projektové dny i vánoční dílničku.

Dokončili jsme vyjmenovaná slova po B a jsme za polovinou VS po L. V matematice jsme se posunuli přes kratší kapitoly: opakování sčítání a odčítání, počítání se závorkami, určování času, sudá a lichá čísla až na zaokrouhlování. V novém roce nás čeká návrat ke sčítání a odčítání, tentokrát již komplikovanější – dvojciferné s přechodem přes desítky. V geometrii jsme zopakovali úsečky, probrali osovou souměrnost a začali s geometrickými útvary a tělesy.

V Prvouce jsme se probrali kapitolu Svět kolem nás a úspěšně jsme si odprezentovali projekty Moje rodina. Byly opravdu vydařené, dali jsme si na nich velmi záležet!

V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme se věnovali především Vánocům. Vyrobili jsme spoustu přáníček pro seniory, naučili jsme se pracovat s inkoustem či vázat ozdobné mašle.

Potěšily nás dárky, které přišly z Temelína – v minulém měsíci jsme měli on-line besedu, při které dva z nás získali dárky za správné odpovědi v kvízu.

Velmi jsme si užili dva projektové dny. První byl 3.12. – celý den jsme se učili v čertovském duchu a dočkali jsme se příchodu Mikuláše, čertů a anděla. Poslední školní den (21.12.) byl jako každoročně spojen s rozdáváním dárečků, ochutnávkami cukroví, zpíváním koled a jinými kratochvílemi, například krmením ptáčků. Na prosinec jsme také měli pozvanou úžasnou paní Bažantovou, která s dětmi překrásně zdobila vánoční koule. Děkujeme :-)

3.12. Projektový den Čertovské učení

10.12. Vánoční tvoření – výroba koulí