3.C – leden 2022

Po Vánocích jsme pilně opakovali vše naučené, abychom zvládli pololetní testy a uzavřeli první polovinu školního roku.

V českém jazyce jsme dodělali vyjmenovaná slova po B, L, M a začali se slovními druhy.

V matematice jsme procvičovali a dokončili sčítání a odčítání do sta. Už umíme hravě spočítat příklady s přechodem, nebo sečíst či odečíst více čísel najednou. V geometrii jsme probrali geometrické tvary a tělesa.

V prvouce jsme se vrhli na téma Neživá příroda. Povídali jsme si o vzduchu, půdě, vodě, objevovali jsme krásu hornin a nerostů. Čeká nás ještě Slunce a poté se již pustíme do přírody živé.

V lednu jsme dokončili plaveckou výuku. Všichni jsme byli úspěšní a získali jsme Mokré vysvědčení.

V lednu jsme také stihli dvě pěkné akce. Hned první týden jsme se zúčastnili naučného programu Les a jeho obyvatelé. Velkou akcí mimo školu byl projektový den Zima v přírodě. Vyrazili jsme na Čabárnu, kde jsme se hravou formou dozvěděli jak příroda v zimě odpočívá, nebo jak se dokáží zvířata zimě přizpůsobit. (foto a kompletní zprávu naleznete o příspěvek níže).

31.1. jsme si rozdali vysvědčení a zkoušeli hodnotit co nám ve škole jde, co nejde, co nás baví a nebaví, které předměty nám přijdou důležité a které méně.

V únoru nás čeká spoustu zajímavých věcí, například návštěva muzea, recitační soutěž či zadání nového domácího projektu.

6.1. Les a jeho obyvatelé

25.1. Zima v přírodě