3.C – květen 2023

Na konci dubna jsme do školy přišli v pyžamech. Dorazili housenky, a tak jsme založili motýlí zahrádku. Na den Země jsme uklízeli břehy Černého potoka a vyráběli Lapbook. Do třídy přišel odborník pan Kotě pracovník ZOO Dvůr Králové. Přinesl s sebou agamu a strašilky. Povídal o zajímavých schopnostech zvířat o chovatelství a ochraně přírody. Také jsme po čase navštívili knihovnu a zabývali se knihami z nakladatelství THOVT. Nejdůležitější akcí byla škola v přírodě v Českém ráji. Za týden jsme si přivezli mnoho krásných zážitků. Hráli si na zlatokopy, navštívili jsme hrad Pařez, skalní město, poznávali rostliny, pozorovali brouky, a hlavně vypustili do ráje naše motýlí děti. Na škole v přírodě jsme také složili písničku a bylo nám krásně.